تخمه
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ تخمه
آرشیو وبلاگ
      تخمه ()
تخمه آفتابگردان نمکی 125 گرمی سنجابک نویسنده: تخمه - چهارشنبه ۸ آذر ،۱۳٩٦

خواص تخمه آفتابگردان:

یک مشت تخمه ی آفتابگردان 55 درصد ویتامین یا همان ویتامین B1 مورد نیاز روزانه ی ما را تأمین می کند. همچنین بهتر است بدانید که تخمه آفتابگردان حاوی میزان قابل توجهی فولات (اسیدفولیک) و اسید پانتوتنیک یا ویتامین B5 و ویتامین های دیگر گروه B می باشد. این ویتامین ها باعث می شوند که بدن به خوبی بتواند از هیدرات های کربن (قندها) استفاده کند و پرانرژی باشد.

ترکیبات تخمه ی آفتابگردان داخل روده با کلسترول وارد نبرد شده و باعث کاهش جذب آن می شوند.

تخمه آفتابگردان نمکی 125 گرمی سنجابک

تخمه های آفتاب گردان سرشار از اسیدهای چرب اشباع نشده ی پُلی، به ویژه به صورت اسید لینولئیک هستند که یک اسید چرب امگا 6 محسوب می شود.

از این گذشته در این تخمه ها حدود 20 درصد اسیدهای چرب اشباع نشده ی مونو نیز وجود دارد. این اسیدهای چرب، زمانی که در تعادل با امگا 3 ها قرار بگیرند برای سلامت قلب و عروق بسیار مفیدند.

تخمه های آفتاب گردان سرشار از فیتواسترول ها هستند؛ یعنی در هر فنجان حدود 270 میلی گرم. این ترکیبات ساختاری شبیه به کلسترول دارند و با کلسترول بد خون (LDL) مقابله می کنند. در واقع ترکیبات تخمه ی آفتاب گردان داخل روده باکلسترول وارد نبرد شده و باعث کاهش جذب آن می شوند. به این ترتیب کلسترول از طریق مدفوع دفع می شود.

  نظرات ()
مطالب اخیر تخمه آفتابگردان نمکی 125 گرمی سنجابک تخمه آفتابگردان مزمز
کلمات کلیدی وبلاگ تخمه آفتابگردان (۱) تخمه لیمویی مزمز (۱) تخمه مزمز (۱) تخمه آفتابگردان مزمز (۱)
دوستان من ادویه زیتون شور سیرترشی ترشیجات خیارشور رب انار رب گوجه سبزیجات آبغوره آبلیمو سرکه سس زعفران چای چای میوه چای سبز قهوه هات چاکلت کافی میکس دمنوش آجیل بادام پسته تخمه فندق گردو آلو انجیر خرما میوه های خشک کنجد نخودچی کشمش آرد و خمیر و غلات رشته کورن فلکس و غلات صبحانه لازانیا پرتال زیگور طراح قالب